Egoist okur

“Grinin Elli Tonu” şarkıları: TUZLU YARA

İtiraf ediyorum, “Grinin Elli Tonu” filmine gittim. Ve tek başıma değildim. Filme benimle gelen arkadaşlarım bu bilgiyi saklı tutmamı rica ettikleri için adlarını veremesem de o gece yanımda bir meraklı kadınlar ordusu vardı.

Bittiğinde kararımız kesindi. Film berbattı ama müzikler güzeldi. Ben de bu vesileyle Egoist Okur’un en gri mixtape’ini yapmaya karar verdim.

Nükhet Duru’nun Ben Sana Vurgunum’unuysa şahsen filmde işitmedim, o kadar sağlam uyuklamış olmalıyım. Soundtracke iki şarkısını veren Weeknd’in Nükhet Duru’lu Often’ını en sona ayrıca ekliyorum. Seyrederken duyamamış olsam da güzel olduğunu sonradan kabul ettim :)

Gülenay Börekçi

Grinin Elli Tonu: Milyonlarca okur yanılıyor olabilir mi?

grinin elli tonu egoistokur gulenay borekci soundtrack 1

Grinin Elli Tonu, fena halde sıkıcıydı hatta diyebilirim ki uzun süredir bu kadar aptal ve bezdirici bir film seyretmemiştim. Çıkışta uzun uzun esnerken bir şeyi kesin olarak idrak ettim: Oleyyy, mazoşist falan değilmişim. Zira olsaydım, bu Hollywood işkencesinden acayip zevk almam gerekirdi.

Genç Anastasia Steele’i her an, her yerde ve her koşulda takip eden üstelik ara sıra “Sen benimsin, kimseye yar etmem” tarzında bağırıp çağıran Christian Grey’i tam da bugünlerde iyice itici bulduğumu bilmem söylememe gerek var mı? Yanımdaki arkadaşa “Kadın cinayetlerini böyle adamlar işliyor” bile dedim yani.

fifty shades of grey gulenay borekci egoistokur soundrack 1

Filmde güzel olan ne vardı diye sorabilirsiniz. Anastasia Steele’in romanda ikide bir devreye giren “içsel tanrıçası” burada lyoktu ve bu iyi bir şeydi, çünkü hatırladığım kadarıyla zaten tanrıça tek bir ilginç cümle bile sarf etmiyordu.

Ayrıca oyunculuk da dandikti ama normalde hoş ve tatlı insanlar olduğunu düşündüğüm Dakota Johnson ve Jamie Dornan’ın bunda pek suçu yoktu sanırım. Gözlerimle şahidim; had safhada inandırıcılıktan yoksun bir hikayeyi iki saat boyunca seyrettirebilmek için canla başla çalıştılar. Üstelik -neyse ki- çok güzellerdi. Ha, bir de filmin başında favori şarkılarımdan “I Put a Spell on You”nun Annie Lennox cover’ı vardı, dinlemek iyi geldi.

Bu kadar. Şimdi sizi GET soundtrack’iyle başbaşa bırakıyorum. Harika şarkılar var gerçekten… Annie Lennox, Frank Sinatra, Danny Elfman ve diğerleri… Emin olun filmden de iyi E L James kitaplarından da.

Gülenay Börekçi

Fifty Shades of Grey, tüm şarkılar

Often, Weeknd

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Comments
2 Responses to ““Grinin Elli Tonu” şarkıları: TUZLU YARA”
  1. Ercan Berberoğlu says:

    Bunu yazmadan edemeyeceğim, çok tatlısınız :)

Leave A Comment