Egoist okur

27 Ağustos: KüçükÇiftlik Park’ta Nekropsi konseri

Progresif ve deneysel rock’ın sıkı temsilcilerinden Nekropsi, herhalde tek bir konserini bile kaçırmadığım ender rock gruplarındandır. Her konserleri benim için ayrı bir olay olmuştur. Deneysel işler yapıp gene de kitleyi gaza getirmeyi başaran müzisyenlerdir Nekropsi elemanları. Şimdilerde 100% Müzik Sunar: Park’ta Rock kapsamında Küçükçiftlik Park’ta verecekleri yeni konserlerini bekliyorum heyecanla…

Ben bir nevi 27 Ağustos konserini kutlama niyetine grubun Erciyes Şokta, Baba, Foklar, Yok Var, Dedikodu gibi birkaç parçasını buraya ekliyorum.

Ama unutmayalım, yüzde yüz bir konser dinamiği olan Nekropsi, esas canlı dinlenirse Nekropsi olur.

Nekropsi Instagram

Efkar Karması / Mixtape

Nekropsi konseri: 27 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’ta buluşalım

Nekropsi, enstrüman hakimiyeti, sürprizlerle dolu sahnesi ve doğaçlamalarıyla yurtiçi ve yurtdışında çok geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan gruplardan. 1996’da yayımladığı ilk albümü Mi Kubbesi’ni 2007’de Sayı 2, 2009’da 1998, 2013’te Aylık albümleri izledi. 2018 yılında Sekizler ve Ta Ta Du, 2019’da Dedikodu, 2020’de Helezon adlı teklileri yayınladı. 27 Ağustos’ta sahnede izleyeceğimiz grup üyelerine gelince: Gitarlar ve vokallerde Cem Ömeroğlu ve Gökhan Goralı, davullar ve vokallerde Cevdet Erek, bas gitar ve vokallerde ise Kerem Tüzün. Her birinin solo projelerinden parçalar da dinleyeceğiz.

Bu arada konserin ön grubu Peyk olacak.

100% Müzik katkıları ve URU organizasyonuyla düzenlenen konserin biletleri Biletix’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebilir.

Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments