Egoist okur

JANE EYRE MODASI: Thornfield, alevler içinde!

İtalyan Vogue’unda yer alan ve Brontë Kardeşler ve Jane Eyre’den ilhamla yaratılmış bu kareleri görünce resmen bayıldım.

jane eyre modasi egoistokur charlotte bronte

Marco Grisolia ile Romina Toscano’nun yarattığı ve fotoğrafçı Marco D’Amico tarafından görüntülenen bu kıyafetler Jane Eyre’in boz, gri, kahverengi, siyah elbiselerinin yanında belki fazla renkli kalıyordur. Gene de fosforlu renklerle belirginleştirilmiş şu minik ayrıntıları, pembe gözlüğü, sarı boneyi ve diğerlerini görünce onların, sevgili kahramanımın kimseye benzemeyen aykırı -hatta bence devrimci- ruhunu çok güzel yansıttıklarını hissettim. (Söz, yakında Charlotte Bronte ve başyapıtına dair bir yazı yazacağım.)

Bu arada fotoğraf çekiminin başlığı ise bence tek kelimeyle şa-ha-ne: Thornfield alevler içinde! 

Gülenay Börekçi

Jane Eyre modasi egoistokur 1 Jane Eyre modasi egoistokur 2 Jane Eyre modasi egoistokur 3 Jane Eyre modasi egoistokur 4 Jane Eyre modasi egoistokur 5 Jane Eyre modasi egoistokur 6 Jane Eyre modasi egoistokur 7 Jane Eyre modasi egoistokur 8 Jane Eyre modasi egoistokur 9 Jane Eyre modasi egoistokur 10 Jane Eyre modasi egoistokur 12 Jane Eyre modasi egoistokur Jane Eyre modasi egoistokur 11

Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments