Egoist okur

Sylvia Plath stili

Başlık ne saçma değil mi? Bakmanız için bulabileceğim en iyi yol buydu. Gerçi Sylvia Plath de “Hayat neden elbise giyer gibi yaşanmasın ki” demiş vakti zamanında, “Her seferinde başka bir hayat. Ta ki sana en uygun olanı ve en çok yakışanı bulana kadar…”

Sanırım kastettiği tam olarak giyinmeye dair bir şey değildi. Gene de anlaşılan onun gibi giyinmek isteyen çok kişi var etrafta. “Yeteneğini değilse stilini kap” misali… Sayıları gttikçe artan Sylvia Plath klonlarını görünce, aralarından iki tanesini almaya karar verdim. Kombinlerden biri klasik, diğeri epeyce modern… Rahatlık, ikisinin ortak özelliği. Net ve düz hatlar da öyle. Tabii maskülen ayrıntıları da unutmamak gerek.

Nasıl yapacağız doğrusu ben de bilmiyorum. İsterseniz Sylvia Plath gibi görünmek bu parçalarla olacak iş mi, deneyip kendiniz karar verin.

syvia plath moda stil egoistokur

İlk kombin, bir alışveriş sitesi olan Polyvore‘dan. Girip parçalara tek tek bakabilirsiniz; theoutnet’ten elbise, Modcloth’tan ayakkabı, Urban Outfitters’dan saat, eLuxury’den yüzük… Sararmış eski fotoğraflar, kitaplar, not defteri, mürekkep, gözlük, daktilo, çay ve sigara falan da unutulmamış.

sylvia plath modasi 5

İkincisi, Kingdom of Style adlı blogdan. Queen Michelle adlı blogger, Jaggy Nettle adlı markanın kaşmir süveteriyle başlamış hazırladığı Sylvia Plath kombinine. Süveter, Plath’in Sırça Fanus adlı romanının orijinalinin, yani 1966 Faber & Faber baskısının kapağından ilhamla tasarlanmış. Michelle bu çok bol süveteri tamamlamak için de Topshop’tan gri deri tight seçmiş. Gene Topshop’tan aldığı gri bere ve aşırı büyük gri şal da hadiseye ayrı bir hava katmış. Leopar desenli ayakkabılara ne demeli, bilemedim.

sylvia plath modasi 2

sylvia plath modasi

sylvia plath modasi 4

Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments