Egoist okur

Hakan Bıçakcı’dan “Vokal Anestezi”

“Son yılların en etkileyici erkek vokallerinden bazıları. Boğucu, gösterişsiz, çıkışsız… Bir nevi Joy Division ekolü… Bu adamlar işi sesi güzel olmanın, iyi şarkı söylemenin ötesine götürmüşler bence. O sesleri nerelerinden nasıl çıkarıyorlar aklım almıyor. ‘Onlardaki ses teliyse bendeki ne?’ diye de düşünmeden edemiyorum.”

Romantik Korku, Rüya Günlüğü, Boş Zaman, Bir Yaz Gecesi Kâbusu, Apartman Boşluğu, Karanlık Oda, Ben Tek Siz Hepiniz adlı kitapların yazarı Hakan Bıçakcı Egoist Okur’a daha önce defalarca konuk oldu. Röportajlarıyla, yorumlarıyla, yazılarıyla ve çektiği fotoğraflarla… Fakat müziğin Hakan’ın hayatında çok önemli bir yeri var. Dolayısıyla eninde sonunda ondan da bir “Efkâr Karması” istememek olmazdı. Ben de istedim. Hakan, Joy Division ekolünden birkaç acayip adamın, The Editors, The Last Shadow Puppets, The National, White Lies, Interpol gruplarının şarkılarını seçti. Güzel oldu!

Gülenay Börekçi

Efkâr Karması / Hakan Bıçakcı: Vokal Anestezi

Anyone’s Ghost, The National

To Lose My Life, White Lies

Evil, Interpol

Meeting Place, The Last Shadow Puppets

An End has a Start, The Editors

Subscribe
Notify of

2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
11 years ago

Leziz!

11 years ago

joy division’ın yerini tutmasa da her biri fena değil ama bunların içinde sadece the national’ı tekrar dinlerim bir de zaten interpol arada bir dinlenilebilecek bir grup. çok güzel bir paylaşım teşekkürler.