Egoist okur

Aslı Tohumcu: “Kırmızı ve bordo ojelerle deneyler yapıyorum…”

Bedenimizde neremizi seviyoruz ve neremizi sevmiyoruz, neden?

Oya Baydar’ın kitabını okurken zihnime takılan sorudan sonra birkaç kadın yazara bedenlerine dair takıntılarını sordum. Beğenmedikleri ya da tam tersi, onlara gurur veren fiziksel özelliklerini…

İşte biriciğimiz Aslı Tohumcu’nun cevabı… Kırmızılı bordolu bir cevap oldu onunki, iç ısıtan, ferahlatan, gülümseten… Okuyunuz, seviniz :)

asli tohumcu gulenay borekci egoistokur kadin beden

Aslı Tohumcu: “İnsanları sadece yazdıklarıyla değil, muhabbetiyle de ele geçirmek isteyen biri için elleri önemli”

“Hiç düşünmeden ellerim diyebilirim. Üstelik sadece yazmama yardımcı bir enstrüman oldukları için değil. Hoş, sağ el orta parmağımdaki küçük nasırın tam da bu nedenle bende yeri ayrıdır, ama kesinlikle sadece yazdığım için değil. Ellerim… Çoğu zaman, yaradılışım gereği heyecanla konuşmamı, bir şeyler anlatmamı hiç durmadan ve yorulmadan hareket ederek destekledikleri için. İnsanları, ne yalan söyleyeyim, etkilememe hayli yardımcı oldukları için. Sesimin ve sesimin dile getirdiklerini resmettikleri için. Bir de tabii insanlara küçük küçük dokunarak aramızda bir sıcaklık oluşmasına yol açtıkları için… İnsanları sadece yazdıklarıyla değil, muhabbetiyle de ele geçirmek isteyen biri için bu önemli. Şimdilerde tırnaklarıma kırmızı ve bordo oje sürerek farklı deneylere girişiyorum, ne deneyi olduğu bende saklı kalsın! Ah, bir de sigara içemediğim zamanlarda, bir emzik gibi umutsuzca aramasalar o meredi, arayıp da beni bile yoracak denli koşuşturmasalar, pek güzel olurdu!”

Aslı Tohumcu

Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments