Egoist okur

Tüyler Ürperten Bir Gece Yarısı: Korku + mizah

Sırada çok eğlenceli, biraz da gerilimli bir roman var: Gökçe Gökçeer birkaç ay önce “Hey Alfred, Agatha, Edgar ve Allan, orada neler oluyor?” başlıklı bir yazı yazmış ve orada Edgar Allan Poe’nun küçük-küçük-küçük yeğenleri olan şahane ikizlerin macerelarından da bahsetmişti. Serinin ikinci kitabı da nihayet çıktı. Bilginize, ilginize…

Gülenay Börekçi

tuyler urperten macera kolektif kitap egoistokur 1

“Korkuyorum ama öyle eğlenceli ki elimden de bırakamıyorum…”

“Tüyler Ürperten Bir Gece Yarısı”, “Edgar ve Allan Poe’nun Gizemli Serüvenleri” serisinin devam kitabı. Büyük-büyük-büyük amcaları Edgar Allan Poe’ya çok benzeyen ve tıpkı onun gibi korku hikayelerine bayılan ikizlerin ilk macerasını okuduysanız, bunu da seveceksiniz. birbirlerinin zihninde dolaşabilen ve bu sayede her seferinde beladan sıyrılan ikizler, onları çılgın bir deneyde kullanmak isteyen baş düşmanları Profesör Perry’i zekice bir planla alt ettikten sonra ülke çapında ünlü olmuşlardır. Büyük-büyük-büyük amcaları Edgar Allan Poe’nun hayatı üzerine çekilecek filmde rol almak üzere New Orleans’a doğru yola çıkarlar. Ancak hayatları tehlikededir, çünkü peşlerinde yine kötü niyetli birileri vardır.

Koca bir kadın olarak bu kitabı okudum ama çocuk olsaydım ne derdim biliyor musunuz? “Korkuyorum ama bir yandan da öyle eğlenceli ki elimden bırakamıyorum…”

Tüyler Ürperten Bir Gece Yarısı, Gordon McAlpine, Kolektif Kitap

Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments