Egoist okur

Aslı Tohumcu: “Aragorn’la hiç tanışamayacağımıza ikna olmam uzun sürmüştü!”

“Size göre en seksi roman kahramanı hangisi?” sorusuna cevap bu kez Aslı Tohumcu’dan geldi. Aslı öyle güzel anlattı ki Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi’nin Aragorn’unu, onun bir fantastik roman kahramanı olduğunu unutup üzüldüm böyle korkusuz, gözüpek, mütevazı, akıllı, kararlı, sabırlı, iyicil bir adam vardı da ben mi rastlayamadım bir türlü diye… Ama aslında üzülmek yersiz. Kütüphaneden Yüzüklerin Efendisi’ni alıp kanepeye kıvrılmak ve elmamı dişleyip hayallere dalma şansım her zaman var. Kütüphanem var olduğu sürece, Aslı da ben de dilediğimiz an Arwen olabiliriz :)

Gülenay Börekçi

Aslı Tohumcu

“Aragorn’u hep az çirkin hayal etmişimdir onu, çirkin severim ben, ne yapayım!”

Bir okuyucu olarak bu soruya hevesle yanıt veriyorum: Elbette Aragorn. Üçlemeyi bitirdiğimde, onunla asla tanışamayacağıma ikna olmam epey uzun sürmüştü. Kabul, kendimi fazla kaptırmışım. Ama hâlâ üzülürüm, bak şimdi yine üzüldüm!

Isildur’un varisi olduğu halde, insanlığının olası kusurları, zayıflıkları ortaya çıkabilir endişesiyle krallığı elinin tersiyle itmesine hastayım bir kere. Kendini yabana atmışlığı, diyar diyar dolaşıp yıllarca Sauron’a karşı mücadele etmişliği, acayip bir hayat tecrübesi var yani adamın. Mütevazı, kararlı ve akıllı sonra. Hayatını bir amaca adamış olması ve bunun bedelini sesini çıkarmadan ödeyebilmesi… Adam Nazgûl’lerden bile korkmuyor yahu! E hadi tamam, o yarı elf, ben de aptal bir fani olduğum için de seksi buluyorum onu. Bir de hep az çirkin hayal etmişimdir onu, çirkin severim ben, ne yapayım! Hadi artık, burdan yaparsınız garip karakterimin çözümlemesini…

Subscribe
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments