Egoist okur

Beyaz Tavşan Birası

Beyaz Tavşan denince benim için akan sular durur. İnanmıyorsanız, buraya bakabilirsiniz. Dünyanın öteki ucunda, Avustralya’daki bir firma White Rabbit Beer, yani Beyaz Tavşan Birası’nın üretimine başlamış bile. Hem de ne kadar güzel, ruhlu, şakacı etiketlerle… En iyisi bakıp kendiniz karar verin. Yolunuz Avustralya taraflarına düşerse de, sınırlı sayıda üretilen bu biralardan iki şişe kapıp bana getirmeyi unutmayın. Fena mı olur, hem biramızı içeriz, hem sohbetimizi ederiz, hem de Alice’le Beyaz Tavşan’ın yaratıcısı Lewis Carroll’u anarız :)

white rabbit beer egoistokur beyaz tavsan birasi

White Rabbit Avustralya’nın Victoria bölgesindeki Yarra Vadisi’nde üretilen bir bira. tadını bilmiyorum, henüz içmedim ama Avustralya’ya gidecek olan varsa bana muhakkak getirmesini rica edeceğim. Çünkü ismiyle, etiketiyle, şişesinin şekliyle o kadar güzel, o kadar vaatkar ki…

white rabbit been egoistokur 2

White Rabbit Beer’ın etiketini yukarıda görüyorsunuz. Bembeyaz bir tavşan, bir korulukta hoplaya zıplaya koşturuyor. Fakat bu şapşahane içeceği üreten Little Creatures Brewing firması, ayrıntıların çok mühim olduğunun belli ki farkında. Zira White Rabbit’in Dark Ale versiyonunda etiket biraz değişmiş. Aşağıda görebilirsiniz, bu kez daha sert bir içecek sundukları için tavşanı zom olmuş vaziyette çizmişler. Tavşanımız bir ağaç dibine serilmiş, horul horul uyuyor. Ne tatlısın Little Creatures Brewing :)

white rabbit been egoistokur 4

white rabbit been egoistokur 3

Subscribe
Notify of

1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dilek V.T.
11 years ago

Çooook şeker, bayıldım. özellikle zom edeni denemek isterdim :)